LOCARBO projekt kommunikációs tevékenységei
Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. (MI6)


2016. szeptember 27. - 1st Institutional learning platform meeting

Helyszín: 1117 Budapest Neumann János utca 1/E

Létszám: 5 fő

2016. október 26. – National event- BKV II. Energiahatékonysági Szakmai Fórum

Helyszín: BKV Zrt. Székház Budapest 1072. VII. Akácfa u. 15. IV. emelet.

Létszám: kb 70 fő

2016. október 27. – National event - SZJE Fórum

Helyszín: 8000 Székesfehérvár Bregyó köz 2.

Létszám: 16 fő

2016. november 29. – 1st Local Living Lab

Helyszín: 8000 Székesfehérvár Bregyó köz 2.

Előadó: Juhász Noémi

Létszám: 8 fő

2017. március 6. – 2nd Local Living Lab

Helyszín: Nemzetgazdasági Minisztérium (1055 Budapest, Szemere utca 6..)

Létszám: 70 fő

2017. március 7. – International event - KLENEN'17 Klímaváltozás, Energiatudatosság, Energiahatékonyság XII. Nemzetközi Konferencia és Kiállítás

Helyszín: Hotel Nautis 2483 Gárdony, Holdfény sétány 9.

Létszám: 90 fő

 

2017 március 27. – 2nd Institutional learning platform meeting

Helyszín: 1117 Budapest Neumann János street 1/E

Létszám: 5 fő

2017. július 25. – 3rd Local Living Lab

Helyszín: 8000 Székesfehérvár Bregyó köz 2.

Létszám: 9 fő

2017 október 12. - National event – Interreg Day

Helyszín: Nemzetgazdasági Minisztérium

Létszám: 45 fő

2017. október 16. – 4th Local Living Lab

Helyszín: 1117 Budapest Neumann János street 1/E

Előadó: Dr. Molnár Ferenc és Juhász Noémi

Létszám: 7 fő

2017 október 17. - National event – BKV III. Energiahatékonysági Szakmai Fórum

Helyszín: BKV Zrt. Székház Budapest 1072. VII. Akácfa u. 15. IV. emelet.

Létszám: 90 fő

2017 október 28. - National event – Climathon 24-hour competition

Helyszín: Climate KIC

Létszám: 90 fő

2018. február 05-08. – International event - TRIS INTERREG EUROPE Peer review and Project meeting

Helyszín: 1066 Budapest, Andrássy 100.

Létszám: 23 fő

2018. március 6. – 5th Local Living Lab

Helyszín: 1055 Budapest, Szemere utca 6.

Létszám: 100 fő

2018. március 6. – Managing Authority (MA) Café

Helyszín: 1055 Budapest, Szemere utca 6.

Létszám: 26 fő

2018. március 7. – International event - KLENEN'18 Klímaváltozás, Energiatudatosság, Energiahatékonyság XII. Nemzetközi Konferencia és Kiállítás

Helyszín: Hotel Nautis 2483 Gárdony, Holdfény sétány

Létszám: 93 fő

 

2018. március 7. – LOCARBO site visit and internal meetings

Helyszín: 8000 Székesfehérvár, Bregyó Köz 2. 

Létszám: 22 fő

2018. március 19. – 3th Institutional learning platform meeting

Helyszín: 1117 Budapest Neumann János street 1/E

Előadó: Dr. Molnár Ferenc

Létszám: 6 fő

2018. április 23. – National event - Fenntarhatósági Témahét megnyitó

Helyszín: 1055 Budapest, Kossuth Lajos tér 1-3

Előadó: Dr. Molnár Ferenc

Létszám: 120 fő

2018. április 24-25. – International event - Interreg Europe Experience Fair

Helyszín: Szófia

Létszám: 280 fő

https://www.interregeurope.eu/locarbo/news/news-article/3404/locarbo-participates-in-ie-experience-fair-in-sofia/

2018. április 27. – National event - Zöld Okos Kupa döntő

Helyszín: Budapest, Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium

Létszám: 80 fő

2018. június 28. – International event - Interreg Good Practice Event

Helyszín: Firenze

Előadó: Oletics Zoltán

Létszám: 50 fő

2018. szeptember 20. – Regional mid-term event and 6th Local Living Lab meeting

Helyszín: Budapest

Létszám: 80 fő

2018. szeptember 24-26. – SG and TWT meeting

Helyszín: Vila Nova di Gaia, Portugália

Létszám: 20 fő


 

Sajtóközlemények

Sikeresen befejeződött a LOCARBO projekt első fázisa

A LOCARBO projekt lezárta 2,5 éves régiók közti tanulási és tapasztalatcsere programját, melyben sikerrel gyűjtötte össze a projekt szempontjából hasznos információkat és tapasztalatokat, különös tekintettel az igazoltan megvalósítható jó gyakorlatokra.

Számos elért eredmény tükrözi a fent említett sikert: 8 interregionális találkozó került megrendezésre, 6 db, azaz partnerenként egy-egy helyi innovációs találkozó, partnerenként 3 db szervezeti tanulási platform találkozóval, 3 db az érintettek bevonását segítő üléssel, illetve egy, a helyi operatív program irányító hatóságát is érintő tájékoztató ülés megrendezésével. Ezeken felül elkészült 7 db, a projektpartnerek működési területét érintő regionális értékelő tanulmány, összegyűjtöttünk 23 jó gyakorlatot az energiahatékonysági és alacsony széndioxid kibocsátású jó gyakorlataink tudástárába, megrendezésre került 7 db időközi tájékoztató rendezvény, illetve elkészültek a projektpartnerek regionális akciótervei a projekt második szakaszára vonatkozóan.

A helyi közösségek és az érdekeltek kulcsfontosságú szerepet játszottak a projekt sikerességében ebben a fázisban, s tudásuk jelentős hozzáadott értéket jelentett a regionális cselekvési tervek kidolgozásában és az eredmények terjesztésében.

A 7 helyi/regionális cselekvési terv bár a partnerek eltérő adottságai miatt különbözik a beavatkozási területek és célfeladatok meghatározásában, azonban mindegyikük koherensen illeszkedik a LOCARBO project tematikus pilléreihez (úgy, mint pl. szolgáltatások, szervezeti struktúrák fejlesztése és technológiai megoldások).

A legtöbbjük a közösségek bevonásával és a figyelmük felhívásával foglalkozik, majd a középületek/infrastruktúrák, a lakóépületek energiatakarékosságával és intelligens energiagazdálkodásával kapcsolatos tevékenységekre helyezik a hangsúlyt, míg mások kiaknázzák a KKV-k, és az új ipari szolgáltatások/piacok megközelítését.

Egy közös tanulásra fókuszáló pilot program jött létre, mely négy projektpartner kölcsönös tapasztalatcseréjének köszönhetően lehetővé tette a Magyarországon működő Nemzetközi Virtuális Erőmű Program kísérleti modelljének kiaknázását, s nemzetközi bevezetését. Érdemes megjegyezni, hogy a magyar eset különleges, mivel a szakpolitikai eszköz stratégiai és strukturális módosítása már megvalósult a LOCARBO projekt első fázisában. Ezért a magyar partner cselekvési terve a politikai döntéshozók (kínálati oldal) és a KKV pályázók (keresleti oldal) között kívánja tovább fokozni a kommunikáció hatékonyságát az Virtuális Erőmű Programon keresztül, hídképző funkciók és partnertalálkozók segítségével.

Valamennyi helyi/regionális cselekvési terv készen áll arra, hogy azokat a projektpartnerek bevezessék a gyakorlatba, akik az általuk képviselt területeken innovatív cselekvési irányok feltárására összpontosítanak, a LOCARBO projekt céljainak elérése érdekében.

Jelen projektfázis hivatalos lezárása a LOCARBO projekt 5. csoporttalálkozóján, illetve a szeptember 25-26-án tartott 6. TWT ülésen történt, amelyet Vila Nova de Gaia (PT) város rendezett.

A kétnapos találkozón nyilvános és zárt ülések voltak a LOCARBO partnerek és a kapcsolódó irányító hatóságok képviselői számára, de a helyi/regionális politikai szereplők, az üzleti vállalkozók és az önkormányzati technikusok számára is lehetőséget biztosítottak az energiahatékonysági legjobb gyakorlatok és az elmúlt két évben a LOCARBO projekt keretében elvégzett munka megosztására és bemutatására.

A találkozó több olyan partneraktivitással zárult, melyek célja volt, hogy megvitassa és elemezze a LOCARBO projekt első megvalósítása során gyűjtött gyakorlatokat és felmerült technikai és pénzügyi problémákat, lezárva a projekt első fázis nagy mérföldkövét.

LLL.jpg

Budapest (HU) látta vendégül a LOCARBO projekt 4. Steering Group és az 5. Trans-National Working Team találkozóinak résztvevőit március 6-7-én

A kétnapos esemény nyilvános és zárt ülésekből állt, melyek lehetőséget nyújtottak a projekt partnereknek, valamint a releváns irányító hatóságok képviselőinek, hogy megosszák egymással az energiahatékonyság területén szerzett jógyakorlataikat.

A meglehetősen gazdag program a Local Living Lab találkozójával, valamint a Virtuális Erőmű Program nyilvános díjátadó gálájával nyitott, majd zárt körben folytatódott a projekt partnerek, valamint az irányító hatóságok tagjainak részvételével, ahol a cselekvési tervek véglegesítése, és a jógyakorlatok kerültek megvitatásra.

A második nap programja egy helyszínlátogatás volt, melynek keretében a résztvevők egy energiahatékonysági bemutató épületben további, célzott belső partnerségi egyeztetéseket folytattak. Különböző témákhoz kapcsolódóan megvitatásra kerültek a legfrissebb teljesítések, különös tekintettel a cselekvési tervekre. Ezen kívül a résztvevők megosztották egymással az ILP-ben szerzett tapasztalataikat, valamint a 4. Steering Comitte keretében a projekt technikai és pénzügyi kérdéseiről is szó esett.


A negyedik LOCARBO projekt esemény Alba Iulia (RO) városában került megrendezésre szeptember 7-8-án.
 

Az első napon a Stakeholder Café adott otthon a Régió Helyi Fejlesztési Ügynökség, az ALEA Alba Helyi Energia Ügynökség és a Városháza képviselőinek. E szervezetek bemutatták az önkormányzatnál kidolgozott projekteket, nevezetesen az nZeb épületek és az intelligens közvilágítások megvalósítását, valamint olyan alkalmazások fejlesztését, amelyek - többek között - lehetővé teszik az állampolgárok számára, hogy jelentsék az eseményeket a Városházán. Különös figyelmet érdemel az Alba Iulia Smart City 2018 projekt, ahol magánvállalatok saját forrásból tesztelik az okos városi megoldásaikat az Alba Iulia projekt keretében.

Egy tömegközlekedési vállalatnál tett helyszíni látogatáskor ismertetésre került egy általuk használt innovatív rendszer, amely növeli az energiahatékonyságot az üzemanyag gazdaságos szűrésekor. Három közintézmény látogatására is sor került (Dorin Pavel Műszaki Főiskola, egy idősotthon és egy nappali idősgondozó központ), ahol napelemeket építettek be európai alapok támogatásával. A napelemek az épületek energiaigényeinek legalább 50% -át termelik ki.

Ezt követően a „Good Practice” vásáron minden partner bemutatta a TP3 "Innovative Smart Technologies" projekt keretében összegyűjtött jó gyakorlatokat, beleértve a hőmérséklet, a páratartalom, a fényerő és az energiafelhasználás intelligens felügyelő-rendszereket és adatbázisokat, az intelligens utcai világítást szabályozó rendszert és egy hibrid megoldást (PV + aktív vízhűtés), amely megakadályozza a napelemek melegedését és ennek következtében hatékonyságvesztését.

Ezenkívül a különböző témákhoz kapcsolódóan megvitatásra kerültek a legmodernebb teljesítések, különös tekintettel a cselekvési tervekre. A 2. nap a pénzügyi és kommunikációs kérdések megvitatásáról szólt.


Kaunas (Litvánia) adott otthont a LOCARBO projekt 3. találkozójának

A kaunasi  Műszaki Egyetem és Kaunas (Litvánia) városa fogadták a LOCARBO projekt Steering Group és Trans-National Working Team találkozó résztvevőit március 13-14-én. A partnerség szívélyes fogadtatásban részesítette az új partnert, Alba Iulia Önkormányzatát.

A kétnapos intenzív napirend részei voltak a partnerek és az érdekeltek számára szervezett ülések, helyszíni látogatások, a másodjára megszervezett „Stakeholder Cafe” a helyi érdekelt felekkel, a jó gyakorlatok megosztása érdekében rendezett programok („Best Practices Fair”) és kerekasztal beszélgetés, valamint a harmadik Steering Group üléshez kapcsolódó TWT találkozó.

A helyszíni látogatások keretében sor került egy 1975-ben épült és 2015-ben felújított lakóépület és egy 2016-17-ben felújított, a Riomeris utcában található lakótelep látogatására, amelyeket integrált energiaellátási és városrehabilitációs tevékenységeken keresztül korszerűsítettek. Sor került a Kaunasi Műszaki Egyetem energetikával és fenntarthatósággal foglalkozó kutatóegységének látogatására is.

A második „Stakeholder Cafe” találkozó után az épületek energiahatékonyságára vonatkozó különböző projekteket és tapasztalatokat mutattak be az érdekelt felek bevonásának és eszmecseréjének érdekében.

Az első nap eseménye a 2. tematikus pillérhez ("Innovatív Együttműködési Modellek") kapcsolódó kerekasztal beszélgetéssel és a partnerek regionális elemzésének legfontosabb megállapításainak bemutatásával zárult.

A második napi rendezvényen egy belső partnerségi ülés megtartására került sor a szakmai, pénzügyi és kommunikációs menedzsment kérdések megvitatása céljából.


Durham ad otthont a LOCARBO Projektindító Konferenciának

Durham (Egyesült Királyság) ad otthont a LOCARBO project első nyilvános rendezvényének október 18-19-én, melyen a projektet megvalósító hat európai országból (Anglia, Litvánia, Portugália, Olaszország, Románia és Magyarország) érkező szervezetek, köztük a Magyar Innováció és Hatékonyság Nonprofit Kft. vesznek részt.

A LOCARBO projektet az Interreg Europe Program támogatja és Potenza tartomány (Olaszország) koordinálja. Célja olyan szakpolitikai eszközök innovatív, az energiafogyasztási magatartást befolyásoló megoldásokkal történő fejlesztése, amelyek az épületekhez kapcsolódó, javuló energiahatékonyságot és növekvő megújuló energia használatot célozzák kereslet oldali beavatkozásokon keresztül. A projekt végső célja egy alacsonyabb széndioxid kibocsátású gazdaság eléréséhez történtő hozzájárulás.

A projekt fő tevékenységei a regionális és helyi elemzések elvégzése, és ezekre épülő, megvalósítható akciótervek kidolgozása. Ennek eszközei a helyi érdekelt csoportok intenzív bevonása és a kiterjedt hálózatépítési tevékenységek, melyek tartalmi alapjait a jó gyakorlatok és az innovatív tapasztalatok megosztása jelentik.

A rendezvény első napjának központi eleme a Projektindító Konferencia. Ennek keretében több előadást hallgathatnak meg az érdeklődők a projekt áttekintésétől a támogatott szakpolitikai eszközökön át a tematikus pillérekig, melyek az önkormányzatok által kínált támogató termékek és szolgáltatások, innovatív együttműködési modellek, valamint „okos”  (smart) technológiai megoldások.

A nyilvános konferenciát egy, a jelenlévő projektpartnerek és az érdekeltek részvételével zajló Stakeholder Café című műhelybeszélgetés követi, melyet a Durham-I Megyei Tanács moderál. Ezt követően külső helyszínekre látogathatnak a résztvevők, ahol a brit városban megvalósítás alatt álló jó gyakorlatokat tekinthetnek meg.

A rendezvény második napján a projektpartnereknek lehetőségük nyílik az egyes partnerek szakpolitikáira vonatkozó Analysis & Ambition Info Sheets megbeszéléseken, a jó gyakorlatok megosztását szolgáló Good Practices Fair-en, és az akciótervezésre történő felkészülést Action Plan Warm-Up műhelymunkán való részvételre.

További információk:

http://www.interregeurope.eu/locarbo/

https://www.facebook.com/Locarbo-Project-1778532815755122/


A LOCARBO projekt partnertalálkozója Potenzában

Potenza tartomány, a LOCARBO (A regionális és LOkális önkormányzatok újszerű szerepei az energiafogyasztási magatartás megváltoztatása érdekében, egy alacsony CARBOn (széndioxid) kibocsátású gazdaság felé) projektet vezető partner székhelye adott otthont a projekt indító megbeszélésének augusztus 31. és szeptember 1. között.

Az Interreg Europe Program által támogatott LOCARBO projekt célja olyan szakpolitikai eszközök innovatív, az energiafogyasztási magatartást befolyásoló megoldásokkal történő fejlesztése, amelyek az épületekhez kapcsolódó, javuló energiahatékonyságot és növekvő megújuló energia használatot célozzák kereslet oldali beavatkozásokon keresztül. A projekt végső célja egy alacsonyabb széndioxid kibocsátású gazdaság eléréséhez történtő hozzájárulás.

A projekt fő célkitűzései a regionális és helyi elemzések elvégzése, és ezekre épülő, megvalósítható akciótervek kidolgozása. Ennek eszközei a helyi érdekelt csoportok intenzív bevonása és a kiterjedt hálózatépítési tevékenységek, melyek tartalmi alapjait a jó gyakorlatok és az innovatív tapasztalatok megosztása jelentik.

A hét projekt partner (Magyarország, Olaszország, Litvánia, Portugália, Románia és az Egyesült Királyság képviseletében) tudatában van annak, hogy az energiahatékonysághoz kapcsolódó regionális szakpolitikák csak akkor lehetnek sikeresek, ha a kirakós darabjait megfelelően sikerül összeilleszteni. Ennek érdekében a LOCARBO három tematikus pillér keretében, ezek teljes integrációjával fogja tevékenységeit az alulról építkező kezdeményezésekre koncentrálni: ezek az önkormányzatok által kínált támogató termékek és szolgáltatások, innovatív együttműködési modellek, valamint „okos”  (smart) technológiai megoldások.

A kétnapos rendezvény központi elemét a hivatalos partnertalálkozó jelentette. Ennek keretében a résztvevők bemutatták a projekt fő tevékenységeit (projektmenedzsment, pénzügyi menedzsment, kommunikációs és disszeminációs feladatok) valamint a szakmai feladatokat, melyek elvégzését a LOCARBO projekt a következő négy évben tervezi.

A következő projekt rendezvény, a hivatalos projektindító konferencia Durham-ben (Egyesült Királyság) került megrendezésre, október 18-19-én.

További információ:

http://www.interregeurope.eu/locarbo/

https://www.facebook.com/Locarbo-Project-1778532815755122/

{ postion: fixed; left: 0; bottom: 0; right: 0; }